Yangın Merdiveni Fiyatları

Yangın merdivenlerine olan talepler genellikle 2 tip olarak karşımıza çıkmaktadır. Bina ve işletmeler için farklı yangın merdiveni alternatifleri bulunmakla birlikte, yapıya en uygun yangın merdiveni belirlenirken birçok farklı kurum ve firmalar tarafından farklı fiyat listeleri oluşturmaktadır. Elbette ki her zaman ilk önceliğimizi aile ve sevdiklerimizin can güvenliği belirlediği için her zaman en kaliteli ve yapıya uygun olan yangın merdiveni tipinin kullanılmasını tercih etmekteyiz. Bu nedenle yangın merdiveni tercihinde detaylı bir araştırma ve karşılaştırma yapılarak en iyi olanını tercih etmek çok önemlidir. Bu tercih yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Dairesel merdivenlere göre fiyatı daha pahalı olan merdivenler, Z tipi merdivenler olarak karşımıza çıkar. Bu merdivenin metre kare fiyatı 100 TL olarak belirlenmiştir. Z tipi yangın merdiveni diğerlerine nazaran en güvenli yangın merdiveni seçeneği olduğundan daha fazla tercih edilmektedir. Boyut olarak yüksek ve çok kata sahip binalarda Z tipi merdivenler güvenli yapısından dolayı tercih sebebidir. Bu tarz yapılarda kullanılan Z tipi merdivenlerin malzeme ve boyutlarındaki farklılıklar kalitesini de etkilemektedir. Bu da merdivenin uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Yangın merdiveni yapımında öncelik her zaman can güvenliğinin en üst düzeyde tutulmasıdır. Her şeyden önce merdiveni kullanacak kimselerin can güvenliği gelmektedir. Bu nedenle ucuz malzeme kullanımından kaçınmak ve en kaliteli malzemelerden üretim yapmak önemli bir noktadır.

Yangın merdiveni fiyatları birçok faktöre göre değişmektedir. Binanın metrekaresi, yüksekliği gibi faktörler göz önüne alınarak fiyatlandırma yapılır. Her bir kat için yangın merdiveni fiyatı 2500 ve 3000 TL dolayları arasında belirlenmektedir. Fiyat belirlenirken işletmenin sahip olduğu kat sayısı, metrekaresi gibi çeşitli unsurların yanında harcanan iş gücü maliyeti de dikkate alınır. Metre kareye göre fiyatın artmasının yanında bu unsurlar da fiyatlandırmada etkili olur. Doğal afetlerle hayatımızın her anında karşılaşma olasılığımız vardır. Bu doğal afetlerden biri olan yangınların zararlı etkilerinden kendimiz ve sevdiklerimizi korumak için yangın merdivenlerinin yaptırılmasına önem veriniz. Yangın merdiveni tercihlerinizde ise güvenilir ve işine önem veren firmaları tercih etmelisiniz.