previous arrow
next arrow
Slider

Yangın Kapısı Nedir ?

Özel ihtiyaca yönelik olarak piyasaya sürülen yangın kapıları hemen hemen her tür ve tarz binalar için kullanılabilmekte ve aynı zamanda ses yalıtımı da sağlamaktadır.

Camlı Yangın Kapısı

Camlı yangın kapısı ısıya dayanıklı olarak özel üretilen yanmaz camlar kullanılarak dizayn edilirler. Son derece hafif olmaları dayanıklılıklarını etkilemediği gibi konstrüksiyon ve nakliye sırasında önemli bir avantaj sağlar.

TSE Belgeli Yangın Kapısı

 Yangın tehlikesi başta okul, otel, yurt, alışveriş merkezi ya da hastane gibi yerler olmak üzere, belirli bir sayıda insanın aynı anda bir arada bulunabileceği yüksek ve çok katlı her türlü bina için oldukça kötü sonuçlara neden olabilecek büyük felaketlerin başında gelmektedir. Yangın kapısı imalatı için fiyat talebinde bulunabilirsiniz.

Yangın Merdiveni

Yangın merdiveninde olması gereken tüm özellikler “Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik“te tanımlanmıştır. Yangın merdiveni imalatında ölçülendirmeler mutlaka ilgili Yönetmelik’e uygun ve ekonomik kaygılardan uzak yapılmalıdır. İnsan can güvenliği ön planda olmalıdır.

Yangın Kapısı

Yangın kapıları da her sektörde olduğu gibi sürekli kendisini yenilemekte ve son teknolojiden son derece olumlu olarak faydalanmaktadır. Özel binalara ve mekanlara yönelik imal edilen camlı yangın kapısı ise kullanılan yanmaz cam sayesinde hem dayanıklılık hem de estetik açıdan kullanışlı olması nedeniyle bu duruma en güzel örneği teşkil eder.

Yangın Sprinkler Sistemi

Özellikle kamusal ve ticari mekanlarda, diğer doğal afetlerde olduğu gibi yangına karşı da önlemlerin alınması, yasalar ile zorunlu tutulmuştur. Yangın anında, binayı en az hasarla kurtaracak ve zaman kazandıracak söndürme sistemlerin kurulması, binalar henüz plan aşamasındayken düşünülmeli ve tasarlanmalıdır.

Yangın tüpü için konum ve mesafe gereksinimleri, alanın büyüklüğüne, yangın söndürücülerin türüne ve olası tehlikelerin yerlerine bağlıdır.

Bir risk değerlendirmesi gerçekleştirirken, yüksek riskli alanlar olarak kabul edilen ticari mutfaklardaki BT sunucu odaları veya yağlı fritözler gibi alanlara özellikle dikkat etmelisiniz.

Yangın dolapları, söndürme sistemleri ve alarmlar gibi durdurmaya yönelik değil, tahliyeye yönelik bir önlemdir. Yangın yaşanma sıklığı yükseldikçe, yangın merdivenleri git gide daha da zorunlu bir hale gelmeye başlamıştır. Eğitim kurumları, hastaneler, kışlalar gibi çok sayıda insanın bulunduğu yerlerde büyük can kayıplarını önlemek, ancak kısa zamanda içeride kişileri dışarıya çıkarabilmek ile mümkündür.

Biz Kimiz ?

Bize Ulaşın

15 yılı aşkın süredir aynı günkü sürat ve özveri ile çalışmakta ve her gün yeni Başarı lara imza atmaktayız. Başarı Mühendislik Yangın Güvenlik Sistemleri ve Çelik Çatı Sistemleri için uzman kadromuzla herzaman ilk günkü özveriyle çalışma sistemini geliştirerek devam etmekteyiz.  Amacımız sadece maddi kazanç değil aynı zamanda insan canını ve insan sağlığını da ön planda tutarak devam ediyoruz. Olası yangın ve benzeri olaylarda yaptığımız düz kollu yangın merdiveni kaçış sistemlerinde çok hızlı ve sağlıklı bir tahliye gerçekleşebilir. İstanbul ve bütün ilçelerinde olduğu gibi aynı zamanda bütün yurt genelinde bu yangın merdiveni imalatı ve yangın danışmanlığı hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz.

Başarı Mühendislik Firmasından  yangın merdiveni fiyatı için bilgi alın. 0216 621 98 42