Yangın Merdivenleri Çeşitleri

Yangın merdiveni  olası bir yangın esnasında  kişilerin hızlı bir  biçimde tahliye edilebilmesi mi sağlamak için  hayati önem taşır.

Yangın esnasında servis  merdivenleri kullanılamaz hale gelerek; hava akışının en fazla olduğu bölümlerde  servis merdivenleri binalarda yangının çok daha hızlı bir boyuta dönmesine sebep olur. Bunun yanında da yangından kaçışta çıkış yollarının kaçınılmaz olduğu vakitlerde yangın merdivenleri çok  büyük bir vazifeyi üstlenerek kaçış yolu sağlayarak  can kayıplarının olmaması için rol oynar.

Düz Kollu Yangın Merdiveni

Düz kollu  yangın merdiveni genelde  sahanlıkların inşasında tercih edilir. Basamak, korkuluk ve de tırabzan şekilleri düz kollu olarak  imal edilmektedir. Fakat düz kollu yangın merdiveni içinde bir dizi tasarım arasından seçim yapımı gerçekleştirilebilir. Bu yangın merdiveni kategorisinde birçok kaplama çeşiti bulunmaktadır.  Düz kollu yangın merdiveni konusunda tasarımlar için  sizlere birçok  tavsiyede bulunabiliriz.

Yangın Merdiveni Fiyatları

Yangın merdiveni fiyatlarında  farklılıklarının nedenleri arasında  yangın merdivenlerini  kullanımının ve modellerine göre değişiklik göstermesi bulunmaktadır. Yangın merdivenlerinin sipariş edilmesi ile ilgili tüm detayları öğrenmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Genelde insanların düşündüğü kadar yüksek maliyetlerde imal edilmeyen bu ürünler, yanmaz malzemeler ile üretilerek  kalitesine ve de  yüksekliğine göre belirli özellikleri değişecek olan yangın merdiveni fiyatları hakkında detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Yangın Merdiveni İmalatı

Yangın merdivenlerinin imalat işlemleri doğrudan doğruya  insan sağlığını oldukça fazla etkileyen bir durumdur. Bu sebepten dolayında yangın merdivenlerinin  imalat işlemleri  kesinlikle tecrübe ve de yüksek dikkat gerektiren bir iştir. Projelerimiz binalara göre hazırlanırken kesinlikle TSE Belgeli Yangın Merdiveni  yönetmeliğine  uygun olacak şekilde  dizayn edilir. Bu sebeple de uzman mühendisler imiz tarafından  projelerde geniş çaplı incelemeler yapılır. Binaların  durumuna ve  de TSE yönetmeliğine  uygun proje detayları  belirlenir. İmalat sürecinde, imalattan montaja kadar olan tüm süreçler firmamızda titizlikle takip edilir. Ayrıca yangın merdivenleri alanında uzun yıllardır  birçok  projeye imza atmış olan firmamız her geçen gün her işte en iyisini yapmaya çalışmaktadır.

Can pazarında, özellikle de göz gözü görmeyecek kadar yoğun olan  düşmanlardan ve de tehlikeli alevlerden kurtulmak isteyen kişilerin hızla kaçmak için çaba harcamaları yangın merdivenlerinin binalar için önemini bir kez daha hatırlatmaktadır. Fakat bu yolların güvenli bir şekilde oluşturulması ve yangın merdivenlerinin binalarda olmasına dikkat edilmelidir. Bu sebeple firmamız, yangın  merdiveni maliyetinden kaçan kişilerin düşüncelerine uygun 2.el yangın merdiveni ve ucuz yangın merdiveni  satışlarını gerçekleştirmektedir.  Sizler de yangın merdiveni imalatı ve montajı konusunda  firmamız ile  yapacağınız iletişim ile  plan, tasarım, proje, üretim, kontrol montaj ve bakım gibi çalışmalar hakkında ve  pek çok konu hakkında  aklınıza takılan tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz. Ayrıca dairesel yangın merdivenleri imalatı da yapmaktayız. Dairesel yangın merdivenleri diğer yangın merdivenlerine göre daha az tercih edilir. Yaşlı bayan, hasta, çocuk ve topuklu bayanlar için çok uygun değildir. Ana cadde ve çok müsait yeri olmayan binalarda ise son inişi makaralı yangın merdiveni de seçenekler arasında yer almaktadır. İstanbul da ve bütün Türkiye de yangın merdivenleri için 0216 621 98 42 numaradan arayabilirsiniz.