Yangın Kapısı CE İşareti

Yangın Kapısı CE İşareti

Avrupa’da piyasada bulunan yapı ürünleri için geçerli olan Yapı Ürünleri Yönetmeliği (CPR) kapsamında CE işareti gereklidir. CE etiketi ve Performans Beyanı (DoP), aşağıdaki alanlarda (uygun olduğu yerlerde) ürün performansını belirtir:

1. Mekanik direnç ve kararlılık

2. Yangın durumunda güvenlik

3. Hijyen, sağlık ve çevre

4. Kullanımda güvenlik ve erişilebilirlik

5. Gürültüye karşı koruma

6. Enerji ekonomisi ve ısı tutma

7. Doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımı

Yangın Kapısı CE Belgesi: Dış yangına dayanıklı kapı takımları Kasım 2016’dan beri CE işaretlemesi yapmak mümkün olmuştur ve Kasım 2019’da zorunlu hale gelmiştir. Kaçış donanımı ile donatılmış acil çıkış kapısı görevi gören dış kapılar CE işaretli olmalıdır. CE işareti şu anda iç kapı takımları için geçerli değildir ve CE işareti kapı grupları veya kapı kanatları mümkün değildir. Tek başına CE işareti, özellikle izlenebilirlik, bakım ve bileşenlerin değiştirilebilirliğini destekleyecek bilgiler açısından sertifikanın tüm avantajlarını sunmaz.

Yangın Kapısı Menteşe CE Belgesi: BS EN 1935’e göre test edilmeli, yangın veya duman kapılarında ve tüm kaçış yollarında kullanılmalıdır. Kapı kapatma cihazlarının CE işareti: BS EN 1154/55/58’e göre test edilen tavan ve elektromanyetik kapatma cihazları ve kapı koordinatörleri 2004’ten beri gereklidir.

Panikbar CE Belgesi: Kaçış yolu kapılarında kullanılması amaçlanan panik ve acil durum çıkış cihazları CE işaretli olabilir ve EN 1125 veya EN 179’a göre test edilecektir.

Neden Başarı Mühendislik ile çalışmalısınız?

Başarı Mühendislik üçüncü taraf sertifikasyonu, yangın kapısı geliştirme ve performans konusunda kararlıdır. Şirketimiz  TSE 1634-1 Belgesine sahiptir.