Yangın Merdiveni imalatı

      Yangın doğal bir afettir. Her an karşımıza çıkabilir ve “yangın merdiveni”  için ilk olarak uygulamanın gerçekleşeceği yerde titiz bir ön çalışma yapmak lazımdır ve devamında planlanan biçimde doğru parçalar ile yapım işlemi başlamalıdır. Gerekli parçaların yapımının devamında montaj uygulamalarının da dikkatle ve işinde deneyimli birey tarafından yapılması gerekir. Bu işte yeterli uzmanlığa sahip olmayan kişi ya da firmalardan bazıları piyasanın çok altında fiyatlar vererek dikkat çekmeyi amaçlamaktadır. Bu durumda olması ihtimal bir yangın sırasında can ve mal kayıpları kaçınılmaz bir hale gelmektedir. Bu noktadan hareketle “yangın merdiveni firmaları” adına seçim yaparken çok dikkatli ve titiz olmalı doğru bir tercih yapmalısınız. Bu önemli bilgilerden sonra bilmeniz gereken iki farklı tip merdiven vardır ve bu merdivenlerin kullanım açısından farklılıkları şu şekildedir;

  • Bu merdiven tipleri arasında öncelikli olarak şekil ve montaj olarak tamamen farklı uygulamalar yapılmaktadır.
  • Bu merdiven tiplerinden dairesel tipte olanı uygulamak için 9.5 metre yükseklik ve katların her birinde en çok 25 kişinin ikamet ediyor olması şartı aranır.
  • Dairesel tip genellikle görünüm ve tasarım açısından tercih edilmekle beraber, diğer taraftan fazla alan teşkil etmemesi nedeniyle de ilgi görmektedir.
  • Daha sağlıklı görüntü çizmesi açısından tercih sebebi olan “Z tipi yangın merdiveni” dir.
  • Taşıma yükü bakımından z tipinde sınırlandırma gibi bir durum söz konusu değildir.
  • Z tipi aynı kat dahilinde birden fazla çıkış sağladığı için tahliye konusunda oldukça avantajlıdır.

Vermiş olduğumuz bilgilerle birlikte, istek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda bina yapınıza da uygun olma koşulu ile her iki tip merdivende kullanmanız mümkün. Fakat merdiven uygulamasında her zaman önceliğiniz hem binanız, hem mal hem de can güvenliğiniz olmalıdır. Yapacağınız araştırmalarınızda, yangının hayatın her alanında her an karşı karşıya kalabileceğimiz bir afet olduğu unutulmamalıdır. Yaşamın bizlere ne zaman ne getireceği belirsizdir. Bu noktada problem  olmaması için “yangın merdiveni imalatı” bütün evrelerde mutlaka titizlikle eyleme geçirilmeli ve eylem öncesinde gerekli proje ve ön çalışmalar etkin bir biçimde yerine getirilmelidir. Yangın merdiveni imalatı ve yangın kapısı için arayın.